Misia Gucia mamy, samodzielność z nim zdobywamy.

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkolaki zaliczyły pierwszy moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Mały Miś uczy samodzielności”.

Realizując materiał z tego zakresu razem z Małym Misiem przeprowadziliśmy cykl zabaw i zajęć z wykorzystaniem metod aktywizujących, które uczyły dzieci czym jest samodzielność i wdrażały do zdobycia tej umiejętności. W ramach podsumowania zajęć  m.in. stworzyliśmy Kodeks przedszkolaka, zaprojektowaliśmy kąciki zainteresowań w naszej sali oraz dowiedzieliśmy się czym jest dyżur i wdrożyliśmy go w naszej grupie.

Za udział w module „Miś uczy samodzielności” Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, które mamy nadzieję będą przypominać o zdobytej wiedzy i umiejętnościach.

 

                                                                                                          Gratulujemy!

 

Drodzy Rodzice!

 Wiemy, jak ważne jest wprowadzanie dziecka w świat bajek i literatury. Codzienne czytanie dziecku rozwija go emocjonalnie, umysłowo i moralnie. Podczas wspólnego czytania wyposażamy dziecko w potencjał rozwijania jego charakteru i osobowości. Zachęcamy Państwa do wspólnego czytania, wprowadzania w świat literatury i poznawania literackich bohaterów.

Chcąc zaszczepić w naszych Przedszkolakach chęć spotkania z bajką w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.  

Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

 

W ramach projektu realizowane są  wraz z Małym Misiem moduły pozwalające dzieciom zyskiwać nowe wiadomości i umiejętności:

a) Mały Miś – czytające Przedszkolaki

b) Mały Miś uczy samodzielności

 c) 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku

 d) Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

e) Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu

 f) Kuferek Kreatywności Małego Misia

g) Misiowe aktywności sportowe

Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie https://www.mac.pl/malymis.

 

 
 

Spotkanie z  książką, legendą i historią…

7 listopada nasze przedszkolaki wybrały się razem z Małym Misiem Guciem na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Tymbarku.

                Celem naszej wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz ukazanie historii naszego terenu. Dzięki uprzejmości pani Ewy Skrzekut dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały zbiory książek, a także zwiedziły Izbę Pamięci. Dzięki ekspozycji zgromadzonej w Izbie pamięci dzieci zostały wprowadzone w klimat  dawnego Tymbarku i okolic – co stało się pouczającym wstępem przed naszą wizytą na Cmentarzu Wojskowym w Tymbarku.

Dzieci wraz z Małym Misiem wysłuchały głośnego czytania legendy pt. „Łopień – Złotopień”, która wyjaśnia pochodzenie nazwy góry Łopień, a także przybliża zwyczaje pasterskie na naszych terenach.

Następnie udaliśmy się na Cmentarz Wojkowy w Tymbarku, by w listopadowym okresie pamięci o zmarłych i w nawiązaniu do zbliżających się obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości pamiętać także o żołnierzach.  W hołdzie poległem wspólnie się pomodliliśmy i zapaliliśmy znicze na znak naszej pamięci.

 

„Od ziarenka do bochenka” – pieczemy chleb

W październiku nasze przedszkolaki zgłębiały wiedze dotyczącą produkcji i powstawania wybranych produktów. Na podstawie historyjki obrazkowej „Od ziarenka do bochenka” i  filmików przedstawiających cykl pracy w piekarni dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb. Wiedzą już, że bochenek chleba jest wynikiem  ciężkiej pracy wielu osób – zaczynając od rolnika, młynarza, kierowcy, piekarza, aż po sprzedawców w sklepie, gdzie trafiają ciepłe, gotowe bochenki.

Przy tej okazji dzieci wraz z paniami wspólnie zrobiły zaczyn, wyrabiały ciasto (obserwowały jak wyrasta) i w szkolnej kuchni piekły chleb. Upieczony przez nas chleb ze smakiem zjedliśmy na śniadanie. Dzieci swoim wypiekiem poczęstowały Panią Dyrektor oraz nauczycieli .

 

Misia Gucia mamy, bajki razem z nim czytamy.

          W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” 19  października br. do zainaugurowania projektu w naszej grupie przedszkolnej zaprosiliśmy Panią Dyrektor Jolantę Sopatę, która wraz z naszym Małym Misiem Guciem przeczytała bajkę o przygodach Kaczora Donalda.          

            Dzieci przeniosły się w świat przygód zabawnego Kaczora spotykającego na swojej drodze dwie śmieszne wiewiórki Chipa i Dale. Na pamiątkę tej wizyty Pani Dyrektor wpisała się do księgi pamiątkowej, a nasze przedszkolaki pomogły wykonać ilustrację do przeczytanego utworu.

Za mile spędzony czas z bajką … dziękujemy…

 

Warzywno –owocowy zawrót głowy…

 

            Jesień to nie tylko kolorowe liści i błyszczące kasztany, ale także doskonały czas na warzywno – owocowe zbiory. Za sprawką przedszkolaków w naszej sali pojawiły się kąciki pełne pysznych warzyw, owoców i przetworów. Dzieci poznawały ich nazwy, degustowały smaki i  dowiedziały się jak wpływają na nasze zdrowie.

Najważniejsza jednak okazała się możliwość wspólnego przygotowania sałatki owocowej i kompotu truskawkowego. Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowania, a degustacja przygotowanych potraw sprawiła im dużą przyjemność.

 

 

 

Każdy przedszkolak dobrze wie – bezpieczeństwo liczy się…

Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo.  Swoją wiedzę zgłębiały poznając zasady ruchu drogowego. Poprzez wspólną zabawę  przybliżyliśmy wiadomości z zakresu bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Każdy z nas zna numery alarmowe i wie, kiedy należy wezwać pomoc, a także co zrobić, by być widocznym na drodze.

            Dzieci  wzięły także udział w spotkaniu z policjantami, którzy odwiedzili naszą szkołę. Swoim autorytetem wsparli oni nabytą  przez nas wiedzę i opowiedzieli o swojej pracy.

 

 

 

Zaczął  się rok szkolny, zaczęła się szkoła, a wraz z nią przygoda wesoła...

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim przedszkolakom, by nadchodzący czas wypełniony wspólną zabawą i nauką przynosił radość z odkrywania świata i był okazją do zawierania nowych przedszkolnych przyjaźni.

 

 

Nasze Przedszkolaki